Formüllerimiz

Kullandığınız sağlık ürünlerinin bileşimine değer verdiğinizi çok iyi biliyoruz. Bu nedenle, doğal, sağlıklı ve sorunsuz çözümler formüle etmek için sadece kaliteli bileşenler seçiyoruz. Bu görev ve sorumluluğumuzu da "Yeşil Galenikler" kavramı ile somutlaştırıyoruz.

Ürünlerimiz nasıl formüle edilir?

Arkopharma'nın "yeşil galenikleri" ne demektir?

« Yeşil galenik, hem sağlık ürünlerinin formülasyonunu, hem de doğal kökenli bileşenlerin münhasır kullanımını birleştiren bir kavramdır.. »

Chantal Hombourger, Arkopharma Laboratuvarları'nda Galenik Geliştirme Direktörü

Galenik, uygun ve kullanımı kolay bir biçimde aktif bileşen hazırlama bilimi ve sanatıdır: kapsüller, tabletler, içilebilir ampuller, vb. Galenik formu, aktif bileşenlerin karışımına etki ve stabilitesini garanti etmeyi mümkün kılacak "yardımcı ham maddeler" ekleyerek formüle ediyoruz.

Arkopharma'nın ilk kurulmasından bu yana, ürünlerimizi doğal kökenli aktif bileşenlerden, özellikle bitkilerden formüle etmeyi misyon edindik. Bu aktif bileşenler bitkinin tohumunda, kökünde, yaprağında, yani bitkinin sinerjik olarak hareket eden tüm bileşenlerinde bulunur. Formülasyonlarımızda en iyi sonuç için aktif bileşenlerimizi kullanırken, değerlerimize sadık kalmak için kimyasal katkı maddeleri, nanopartiküller veya sentetik boyalar kullanmıyoruz.

Bu nedenle, bugün, tüm formülasyonlarımız, seçilen dozaj formunu elde etmek için kesinlikle ve kesinlikle gerekli olan sadece doğal malzemeler kullanmaktadır.

Arkopharma'nın patentli "yeşil galenikler"i:

Yıllar boyu formüllerimizdeki sentetik malzemelerin yerini almak için elma, yulaf, karabuğday, muz unu gibi yüzlerce yüksek hammaddeyi test ediyoruz.

  Araştırmacılarımızın çalışmaları sayesinde, bu hammaddelerin, aktif bileşenlerimizle karıştırıldığında, ürüne teknik özellikler kazandırabilecek ve nihai formlarına izin verebilecek teknolojik özelliklere sahip olduklarını keşfettik. Bu çalışma Temmuz 2018'de patentlendi.

  « Bu formülasyonların stabilitesini garanti altına almak için, tüketicilerimize önerilen tüketim süresi dolana kadar güvenli, etkili ve doğal ürünler sunmamızı sağlayan öngörülü stabilite yöntemleri de geliştirdik.. »

  Chantal Hombourger, Arkopharma Laboratuvarları'nda Galenik Geliştirme Direktörü

  Uyarlanmış galenik çözümler

  Laboratuvarlarımızın Galenik uzmanlığı, yüksek inovasyon kapasitemize dayanmaktadır. Galenik geliştirme departmanımız, yakın zamanda uluslararası pazarda piyasaya sürülen ve ciddi çalışmalara konu olan potansiyel olarak ilginç aktif bileşenleri ve aynı zamanda yardımcı maddeleri listeliyor. Misyonu ise ; bileşenlerin aktivitesinin ve etkinliğinin korunduğu orijinal gıda takviyelerinin kullanımını ve tüketimini kolaylaştırmak.

  Formüllerimiz ile ilgili birkaç özet bilgi ;

  • Gıda takviyeleri için hammaddelerimizin %93,2'si ALERJEN İÇERMEZ.
  • Gıda takviyelerinde kullanılan hammaddelerimizin %98,7'si GLUTEN İÇERMEZ
  • Gıda takviyelerinde kullanılan hammaddelerimizin %98,5'i LAKTOZ İÇERMEZ
  • Formüllerimizin hiçbiri ASPARTAM İÇERMEZ
  • Gıda takviyelerimizin % 85'i vegandır.
  • Formüllerimizin hiçbiri DOMUZ JELATİNİ İÇERMEZ

  Nisan 2019 tarihli IADN HS Mektubu'ndaki bir makaleden alıntı.